Pokemony, 3’09

Pikaczu jako emanacja Jarosława Kaczyńskiego. Jego autorka, Monika Szpener, nazywa go “Pikaczuś” i czasami lula. Wśród jej pokemonów są też Angela Merkel, Donald Trump i Putin.

Człowiek z piaskowca, 3’16

Jego zdjęcia z warszawskich ulic publikowały największe polskie, niemieckie i francuskie gazety. Kacper został fotograficznym partyzantem, kiedy wybuchł stan wojenny.

Vegan Ramen, 2’58

Najpopularniejsze i najprostsze danie świata. Makaron z kluskami. Oni nadali mu magiczne w dzisiejszych czasach wegańskie właściwości i ludzie oszaleli. A zaczęło się skromnie, od wożenia kilkudziesięciolitrowych garów Uberem. 

Trajka, 3’17

Pan Marek długo budował swoją maszynę. Ale teraz, gdy wyrusza nią na ulice, ludzie aż stają z wrażenia. Na krótko, bo pan Marek mknie przed siebie. Najszczęśliwszy jest, jak jest w drodze.  

Dźwięk duszy instrumentów, 3’25

Denerwuje się, jak nazywa się go ”lutnikiem”, bo przecież “on tylko naprawia instrumenty”. W swoim mieszkaniu na warszawskim Bródnie robi cuda. Reanimował legendarną bandżolę pisarza i pieśniarza Stanisława Grzesiuka. Bogusław Poniatowski, zaklinacz strun.

Świat Kim, 5’37

Andy przyjechał do Polski z Wietnamu 30 lat temu studiować fizykę. Dziś prowadzi mały biznes, a po godzinach przeistacza się w Kim Lee, jedną z najsłynniejszych warszawskich drag queen.

Gordonki, 3’08

Czy nauka śpiewania może być tak prosta i intuicyjna jak nauka mówienia? O muzyce w nas opowiada Olga Burowa. Produkcja OPA!Films, 2018  

Ladom, 5’23

Domek na warszawskim osiedlu Jazdów. Miejsce twórczego fermentu polskiego niezalu i siedziba wytwórni muzycznej LADO ABC, po której oprowadza legendarny klarnecista i animator kultury – Paweł Szamburski. produkcja OPA!Films 2018